شات بلاست آویز 

دستگاه های شات بلاست آویز با توجه به نوع قطعات مورد استفاده و ظرفیت تولید مورد نظر دارای تنوع زیادی به  لحاظ ساختمان و سطح اتوماسیون هستند.


شات بلاست آویز معمولی

در این روش قطعات بر روی یک سیستم عنکبوتی آویز نصب می شوند و این آویز توسط کانویر آویزی که در بالای دستگاه قرار دارد بصورت دستی و یا موتور دار وارد کابین پاشش می گردد. در اطراف کابین تعدادی توربین شات بلاست نصب شده است. ممکن است جهت حصول کیفیت سطح یکنواخت، کانویر مجهز به امکان گردش حول محور آویز باشد. بعد از پایان عملیات تمیزکاری، دستگاه خاموش می شود و آویز از کابین خارج شده و تخلیه می گردد.این نوع دستگاه ها ساده ترین و اقتصادی ترین سیستم شات بلاست آویزی جهت صنایع کوچک هستند.


شات بلاست آویزی نوع Y

این نوع شات بلاست مشابه دستگاه های معمولی می باشد ولی ورود و خروج آویز از کابین پاشش از یک محل صورت می پذیرد. جهت افزایش راندمان جهت قراردادن قطعات بر روی آویز و همچنین تخلیه قطعات شات بلاست شده دو ایستگاه در نظر گرفته شده است لذا شکل مسیر کانویر آویز مورد استفاده شبیه حرف Y می گردد.


شات بلاست آویز کانویری

در این سیستم قطعات مستقیما بر روی کانویر آویز نصب می شوند و دائما به داخل کابین شات بلاست وارد می گردند جهت جلوگیری از پاشش مواد ساینده به بیرون دستگاه، از سیستم اتوماسیون متمرکزی استفاده می شود. بدین صورت که بعد از نصب یک قطعه بر روی کانویر، کانویر به جلوحرکت می کند و بطور همزمان مسیر مواد ساینده قطع شده و در دستگاه باز می گردد تا قطعه جدید کاملا وارد دستگاه شات بلاست گردد، سپس درب دستگاه بست شده و مسیر مواد ساینده باز می گردد. این چرخه قطع و وصل شدن پاشش دائما تکرار می گردد.

 تولید این محصول از ابتدای سال 1399 متوقف خواهد شد.

فرم درخواست
لطفا برای مشاوره خرید و کسب اطلاعات بیشتر فرم زیر را تکمیل نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.