شوینده با گاز اتمیزه 

این دسته از اسکرابرها شامل تمام اسکرابرهایی هستند که با شتاب دادن به جریان سیال در یک گلوگاه محدود جریان مایع را اتمیزه می کنند. رایج ترین انواع شونیده های گاز اتمیزه عبارتند از اسکرابر های ونتوری، میله ای و اوریفیسی .
 

 

اسکرابر ونتوری

در یک اسکرابر ونتوری معمولی، جریان گاز از بالا وارد شده و از بخش همگرا به سمت گلوگاه پایین عبور می کند. مایع در نزدیکی ورودی گلوگاه تزریق می شود. جریان گاز در گلو اتمیزه شده و به قطرات آب شتاب می دهد. ذرات آلاینده مورد اصابت قرار می گیرند و سپس در داخل این قطرات محصور می شوند .
 

شوینده های میله ای و اوریفیسی

دو نمونه دیگر از اسکرابرهای گاز اتمیزه شوینده های  میله ای و اوریفیسی هستند. فضای بین میله ها در یک اسکرابر میله ای جایی است که در آن جریان گاز شتاب می گیرد و قطرات اتمیزه می شوند. مجموعه ای از نازل های پاشش بالاتر از این عرشه  به توزیع یکنواخت مایع در سراسر فضای باز کمک می کنند. در اسکرابر نوع اوریفیسی، جریان گاز مجبور به عبور از یک منطقه باریک زیر یک محفظه می شود. جریان گاز گردشی مقداری از مایع را در استخری زیر ورودی گاز به دنبال خود می کشد. قطرات اتمیزه شده به عنوان هدف برای اصابت ذرات عمل می کنند. فرایند بازرسی برای شوینده های گاز اتمیزه از نوع میله ای و اوریفیسی شبیه به یک شوینده ونتوری استاندارد می باشد. اصول کار آنها نیز مشابه است.

 تولید این محصول از ابتدای سال 1399 متوقف خواهد شد.

فرم درخواست
لطفا برای مشاوره خرید و کسب اطلاعات بیشتر فرم زیر را تکمیل نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.