فیلتر پنلی 

فیلترهای پانلی شامل بستر فیلتراسیون مصنوعی موجدار هستند که در داخل یک قاب گالوانیزه، استیل، آلومینیومی و یا چوبی حفاظت شده است. این نوع فیلتر ها عموما به عنوان پیش فیلتر جهت سیستم های هواساز و تامین هوا، هود آشپرخانه و یا سایر فیلترها مورد استفاده قرار میگیرند. این فیلترها در انواع کفی پلیتد، تخت، امرگلاس، تمام فلزی، لانه زنبوری (دوراسل – وریسل – ویسل - ویبنک) قابل عرضه هستند.
فیلترهای پانلی به عنوان فیلتر اصلی سیستم های تهویه جهت محافظت از کویل، فن و داکت ها در برابر ذرات خارجی و غبار مورد استفاده قرار میگیرند. همچنین به عنوان پیش فیلتر جهت حفاظت سیستم های فیلتراسیون ثانویه که در پایین دست جریان قرار دارند کاربرد دارند. این فیلتر ها از حجم غبار سیستم فیلتراسیون ثانویه می کاهند و با هزینه کم قابل تعویض هستند.
فیلتر های پانلی در کلاس های G1 تا G4 مطابق با استاندارد EN779:2012 دسته بندی شده اند. این فیلترها عمدتا با استفاده از الیاف بی بافت تولید می شوند ولی در کاربرد های در محدوده G2 و G3 میتوان از پارچه های فایبرگلاس  (الیاف شیشه) که دارای افت فشار کمتری هستند استفاده نمود. پارچه فیلتر های الیاف شیشه به صورت پد و یا رول (رولوماتیک) نیز جهت بیمارستانها، کوره های رنگ و سایر مکان های در معرض گرما قابل عرضه می باشد. جهت کاربردهای ساده تر با امکان شستشو و تمیزکاری فیلتر نیز می توان از پیش فیلترهای تمام فلزی استیل، گالوانیزه و یا آلومینیومی استفاده نمود. 

 تولید این محصول از ابتدای سال 1399 متوقف خواهد شد.