خط سمنت لاینینگ لوله

دریافت اطلاعات

سالهاست که لاینینگ سیمانی جهت محافظت لوله ها مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش ملات سیمان توسط ماشین آلات ویژه ای به صورت گریز از مرکز به سطوح داخلی لوله پاشیده می شوند و یک لایه نازک ولی مستحکم از سیمان در داخل لوله ایجاد می گردد.
 

روش اندود سیمان (سمنت لاینینگ) با وجود هزینه کم اعمال دارای طول عمر بسیار طولانی است و می تواند سالها از لوله در برابر مواد خورنده محافظت نماید. این روش به صورت استانداردی جهت محافظت خط لوله آبرسانی در آمده است. سایر روش ها مانند اعمال پوشش اپوکسی نتوانسته اند اقبال عمومی را بدست آورند زیر نتوانسته اند محافظت کافی را در طول عمر بهره برداری سیستم های آبرسانی نشان دهند. مهمترین خصیصه روش لاینینگ سیمان، هزینه اجرای اندک آن است. تولید ملات ساده و بدون مشکل صورت می پذیرد و ریسک اعمال آن نیز پایین است. در عوض روش پوشش اپوکسی نیازمند کنترل دقیق فرآیند، شرایط محیطی، درصد اختلاط و شرایط عمل آوری است.
 

شرکت پکصا ارائه دهنده سیستم کامل پوشش سیمانی لوله (سمنت لاینینگ لوله) شامل استندهای نگهداری و بارگذاری لوله ها، سیستم براشینگ لوله (برسکاری لوله)، سیستم تولید سیمان و پمپ بتن پیستونی مخصوص آن، ترولی پاشش و اندود سیمان، ماله برقی و ماله کششی جهت صاف کردن سطح نهایی و سایر تجهیزات جانبی آن می باشد. این ماشین آلات در 3 سایز مختلف تولید می شوند و می توانند لوله هایی از قطر 200 میلیمتر تا 2000 میلیمتر را پوشش دهند.