آسیاب میکرونیزه

فرآیند تولید پودر میکرونیزه در اکثر صنایع و کاربری ها مورد نیاز است؛ امروزه تقاضا برای پودر نرم و با کیفیت از مواد حساس گرفته تا مواد بسیار سخت به طور پیوسته در حال افزایش است. با توجه به تقاضای صنایع مختلف برای پودر با ویژگی های از پیش تعیین شده از جمله میزان جریان پذیری، چگالی نسبی، توزیع اندازه ذرات و ساختار پودر نیاز به تکنولوژی های به روز در طراحی و ساخت آسیاب های میکرونیزه بیشتر نمایان شده است.

صنایع شیمیایی - بهبود میزان پراکندگی مواد شیمیایی در عین حفظ کیفیت، افزایش چشم گیر سطوح تماس ذرات جهت بهبود فرایندها
صنایع غذایی - بهبود کیفیت انواع آرد، تولید پودر ادویجات ضمن حفظ کیفیت، طعم و رنگ، تولید انواع شکر برای کاربری های چون ژله، شکلات، فندانت و ...
صنایع دارویی و آرایشی - تهیه با کیفیت ترین محصولات آرایشی، تولید قرص ها و کپسول جهت تسریع جذب شدن در معده
صنایع معدنی و فلزی - تولید مواد اولیه مورد نیاز صنایع مختلف از جمله صنایع شیمیایی، دارویی، آرایشی
صنایع پلیمر و پلاستیک - قالب گیری چرخشی، تولید مستربچ، تکمیل کاری سطوح منسوجات، کوتینگ الکترواستاتیک و دیگر انواع کوتینگ، اکستروژن و ...

عوامل تاثیر گذار بر طراحی آسیاب های میکرونیزه

همان طور که قبلا نیز اشاره شد، کاربری وسیع سیستم های تولید پودر میکرونیزه در صنایع مختلف کاملا مشهود است. بدیهی است که با این میزان گستردگی در طیف مواد و نیازهای موجود طراحی آسیاب میکرونیزه مناسب امری بسیار خطیر و وابسته به عوامل متعدد است.
میزان سایندگی ماده
 سایز و توزیع دانه بندی ماده ورودی
کیفیت خروجی مورد نیاز
میزان حساسیت ماده به دما
میزان آلایندگی ماده

انتخاب آسیاب میکرونیزه مناسب

با توجه به پارامترهای متنوع موثر، انتخاب آسیاب مناسب برای یک کاربری خاص نیازمند تجربه زیادی می باشد. تنوع طراحی و کارایی آسیاب های پکصا امکان انتخاب مناسب ترین دستگاه برای کاربری مشتری را فراهم می کند.
نمودار زیر راهنمای مناسبی برای انتخاب دستگاه مناسب با توجه به ظرفیت کاری و سایز خروجی مورد نیاز می باشد.


منبع: https://hmicronpowder.com
انواع آسیاب میکرونیزه