جت میل (میکرونایزر)

جت میل پکصا یک دستگاه منحصر بفرد برای آسیاب کردن سخت ترین مواد در دشوارترین شرایط کاری است. تکنولوژی این آسیاب امکان عبور از محدودیت های موجود در خردایش مواد سخت، ساینده و حساس به دما را فراهم نموده و تولید خروجی های بسیار ریز را میسر می سازد.

تکنولوژی متمایز جت میل پکصا نه تنها کیفیت پودر قابل حصول را به مراتب افزایش می دهد بلکه با عبور از محدودیت های دیگر انواع آسیاب، امکان فعالیت در زمینه های کاملا جدید را نیز فراهم می آورد.

عملکرد جت میل

جت میل با استفاده از جت پر سرعت هوا یا گاز خنثی و از طریق برخورد ذرات مواد با یکدیگر عمل خردایش را انجام می دهد. در جت میل متقابل پکصا چندین جت هوا با سرعت مافوق صوت از نازل ها خارج شده و همراه با مواد معلق در مرکز محفظه آسیاب به هم برخورد می کنند. سرعت هوای خروجی نازل بسته به طراحی آن می تواند به 500im/s برسد. خردایش مواد در اثر برخورد آنها با یکدیگر در جت هوا و یا در مرکز محفظه یعنی محل برخورد جت ها رخ می دهد.
با توجه به این نکته که در این آسیاب مواد در برخورد با یکدیگر خرد می شوند و هیچ قطعه ی مکانیکی در این فرآیند دخیل نیست، امکان آلوده شدن مواد در فرآیند خردایش وجود ندارد. دانه بندی پودر تولید شده نیز توسط کلاسیفایر راندمان بالای تعبیه شده در قسمت فوقانی آسیاب کنترل می گردد.
 

چرا جت میل

خردایش و جداسازی در یک محفظه - در حالی که آسیاب های مکانیکی نیازمند بخش های متحرک همراه با محفظه های مختلف برای خردایش و جداسازی هستند، جت میل تنها با داشتن یک محفظه عملیات خردایش و جداسازی را با دقت بالا انجام می دهد.
خروجی بدون آلایندگی - جت میل ها بدون داشتن اجزای متحرک تنها با استفاده از جت هوا مواد را خرد می کنند. بدین ترتیب سائیدگی ماشین آلات و آلایندگی مواد رخ نمی دهد.در نتیجه زمانی که محصول بدون آلایندگی مورد نیاز است از جت میل استفاده می شود.
خردایش مواد حساس - نداشتن اجزای متحرک در واقع به معنی عدم تولید گرما نیز هست. در نتیجه جت میل به طور منحصر به فرد برای مواد نرم تر و حتی حساس ترین مواد به دما مناسب است.
ماده با هر میزان سختی - جت میل برای آسیاب کردن ماده با هر میزان سختی مناسب است: از سختی 1 ماوس (تالک) تا سختی 10 ماوس (الماس).
 
انواع جت میل (میکرونایزر)