کیسه فیلتر پلی استر 

الیاف پلی استر (Polyester) با کد اختصاری PET یا PES یکی از پر مصرف ترین الیاف جهت تولید کیسه فیلتر هستند که به روش ذوب ریسی تولید می گردند و بصورت های مختلف فلامنتی، لایی، اسپان باند (Spun bond) و میان تهی قابل عرضه هستند. مهمترین ویژگیهای این لیف الاستیسیته مناسب، پایداری ابعادی، مقاومت سایشی بالا و مقاومت بالا در برابر اسیدهای معدنی و آلی است. این نوع از فیلترها در طیف گسترده ای از صنایع همانند سیمان تا کوره های الکتریکی کاربرد دارند.
موارد مصرف
این نوع فیلتر گزینه ای اقتصادی جهت محیط های خشک، محیط های اسیدی معدنی (به غیر از اسید سولفوریک، نیتریک و کربنیک غلیظ) و اکثر اسیدهای آلی است. مقاومت این نوع فیلتر در محیط های قلیایی ضعیف مناسب است و در محیط های قلیایی قوی در دماهای پایین قابل قبول است. از جمله ویژگیهای این فیلتر پایداری در برابر اکثر حلال های آلی و عوامل اکساینده می باشد. این نوع فیلتر تا دمای 150 درجه سانتیگراد قابلیت عملکرد پیوسته را دارد.
استفاده از این نوع پارچه در محیط های مرطوب، محیط های بازی قوی با غلظت و دمای بالا و در حضور برخی ترکیبات فنلی توصیه نمی گردد. در محیط های گرم و مرطوب این پلیمر ممکن است دچار هیدرولیز گردد.
طی فرآیند تولید و تکمیل کاری می توان ویژگیهای عملکردی متنوعی را بر روی این نوع از الیاف اعمال کرد که شامل اعمال غشای تفلونی یا پی تی اف ئی، پلی استر ضد الکتریسیته با آستر آنتی استاتیک و یا با الیاف آنتی استاتیک، پلی استر ضد آب و پلی استر ضد روغن می باشد.