خط آسیاب میکرونیزه (پین میل) دارویی

دریافت اطلاعات

امروزه با توجه به روند رو به رشد احداث واحدهای تولیدی در صنایع دارویی و غذایی، نیاز به تجهیزات با رعایت الزامات بهداشتی و کارآیی بالا افزایش چشم گیری یافته است. شرکت پکصا به عنوان طراح و سازنده تجهیزات پردازش پودر از جمله انواع آسیاب های میکرونیزه توانایی ساخت تجهیزات با رعایت الزامات بهداشتی مورد نیاز صنایع داروئی و البته غذایی را دارد. این شرکت روش های پردازش کارآمد و متنوعی برای میکرونیزه کردن محصولات دارویی را توسعه داده است. مهندسین ما با تکیه بر دانش و تجربه، توانائی ارائه مفاهیم آزمایش شده، راه حل های استاندارد و یا راه حل های ویژه متناسب با نیازهای خاص شما را دارند. 
خط آسیاب میکرونیزه (پین میل) دارویی، مجهز به آسیاب‌ ضربه ای با تکنولوژی به روز همراه با تجهیزات تغذیه (فیدر) و جمع آوری محصول (سیکلوفیلتر) است که به طور خاص برای کاربردهای دارویی و غذایی طراحی و بهینه سازی شده است. این تجهیز برای خردایش مواد نرم و مواد نیمه سخت (با سختی تا 4 موس) و تا اندازه ذرات D97 = 35 میکرون مناسب است.
تعدادی از محصولاتی که توسط آسیاب میکرونیزه دارویی پکصا پردازش می شوند عبارتند از: مواد دارویی، مواد کمکی (لاکتوز، قند، سلولز)، DPI (مواد حامل و فعال)، داروهای تزریقی، نانو داروها و پلیمرهای دارویی اکسترود شده با ذوب داغ.

کلید طراحی تجهیزات دارویی 


مطابقت با دقیق ترین استانداردهای دارویی و بهداشتی:

قطعات در تماس با محصول و فرآیند از جنس استنلس استیل 316L
پرداخت سطحی استاندارد با زبری سطح (Ra) زیر 0.8 میکرون
انتخاب قطعات آب بند و فیلتر، مناسب برای تماس با مواد دارویی و غذایی
از بین رفتن شانس آلودگی با ذرات و روغن، بواسطه جداسازی دقیق بخش محرکه و فرآیند 
در نظر گرفتن تمهیدات CIP/SIP
قطعات یکپارچه (monobloc) با کمترین درز جوش
طراحی عاری از نقاط کور
ارائه مدارک و مستندات معتبر (DQ، IQ و OQ)
 
 

آسیاب میکرونیزه UMC1 - دستگاهی منحصربه فرد با قابلیت های فراوان: خردایش آسان، فضای مورد نیاز کم، مقاومت در برابر شوک فشار و قابل انطباق با شرایط ضد انفجار (ATEX)
 

فرآیند خردایش 

آسیاب پین میل یک آسیاب ضربه ای متشکل از دو پین دیسک می باشد که برای خردایش مواد خشک طراحی شده است. مواد ورودی به مرکز آسیاب، تغذیه می شوند و با برخورد به پین های تعبیه شده روی دیسک ها، خرد می شوند. محصول پودر شده، به محیط دیسک هدایت شده و در اثر نیروی گرانش همراه با هوای اضافی فرآیند، از مجموعه خارج می شود.
در خط آسیاب میکرونیزه، مواد اولیه از طریق یک روتاری فیدر مستقیما به آسیاب تغذیه می‌شود. محصول پس از خردایش، به مجموعه سیکلوفیلتر انتقال داده می‌شود و ذرات بزرگ‌تر مجدداً به ورودی آسیاب هدایت شده و ذرات ریزتر، از خروجی زیرین سیکلوفیلتر جمع‌آوری می‌شود. هوای اضافی (rinse) که از طریق آب‌بندی و یاتاقان‌بندی فیدر و آسیاب به مجموعه وارد می‌شود، به طور پیوسته توسط سیستم تخلیه می‌شود تا از افزایش فشار جلوگیری شود. فیلتر تعبیه شده در سیکلوفیلتر، از خروج کنترل نشده غبار محصول از طریق فیدر و خروجی تجهیز، جلوگیری می‌کند. خلاء مورد نیاز سیستم، توسط یک فن سانتریفیوژ تامین می‌شود. گرمای داخل آسیاب با خروج محصول از دستگاه کاهش می یابد؛ به همین دلیل هوای اضافی یا تجهیزی جداگانه جهت خنک کاری مورد نیاز نیست.
 
خطر انفجار پودر (ATEX)، حتی در مورد موادی که به ظاهر "خنثی" هستند، نیز وجود دارد. به عنوان یک قاعده کلی، همه غبارها و گازهای آلی می‌توانند همراه با یک عامل اکسید کننده، یک جو انفجاری تشکیل دهند. آسیاب کردن موادی که غبار آنها احتمال انفجار دارد، دانش کافی و توجه کامل به الزامات ایمنی را طلب می‌کند. متداول‌ترین سیستم مورد استفاده، سیستمی است که به طور کامل در برابر شوک فشار تا 10 بار (گیج) مقاوم باشد؛ البته تعبیه چنین سیستمی مستلزم صرف هزینه‌های قابل توجهی برای تجهیزات است. خط آسیاب میکرونیزه دارویی پکصا - سازگار با  ATEX، این امکان را فراهم می کند که نیاز به استفاده از شیرهای حفاظت از انفجار یا تجهیزات مهار انفجار، دستگاه‌های ایزوله انفجار، هواکش‌ها و حتی سیستم‌های فیلتر غبار، به معنای کلاسیک مورد نیاز نباشند.

 
 
 
آسیاب میکرونیزه UMC1 - از طراحی تا تولید، ویژگی های منحصر بفرد و کیفیت عالی با رعایت الزامات GMP


خط آسیاب میکرونیزه (پین میل) پکصا، در دو مدل مدار باز و مدار بسته قابلیت کاربری دارد. در سیستم مدار بسته، با توجه به طراحی بهینه، سطحِ تر، مینیمم می‌باشد و دمای مجموعه در یک حد ثابت نگه داشته می‌شود. در سیستم مدار باز، تهویه مجموعه به صورت هوای تازه (full fresh) بوده، لذا به طور محسوسی سطح دمای فرآیند پایین می‌ماند.

سیستم آسیاب مدار بسته (Close Loop)

در این سیستم مواد ورودی (A) وارد هاپر شده، سپس بوسیله روتاری فیدر (1) به طور پیوسته و با نرخ مناسب به آسیاب (2) تغذیه می‌شوند. مواد آسیاب شده به سیکلوفیلتر (3) منتقل می‌شود، ذرات ریز (B) جمع شده و مواد درشت مجددا به آسیاب باز می‌گردد. بدین ترتیب با توجه به چرخش هوای سیستم در مجموعه و خروج مواد، دمای مواد کاهش یافته و نیازی به سیستم خنک کاری ندارد.

شماتیک آسیاب میکرونیزه UMC1 - مدار بسته

 سیستم آسیاب مدار باز (Open Loop)

در این کاربری نیز مواد ورودی (A) وارد هاپر شده، سپس بوسیله روتاری فیدر (1) به آسیاب (2) تغذیه می‌شوند. مواد آسیاب شده به عنوان محصول (B) جمع‌آوری می‌شوند. هوای مجموعه بوسیله فن (4) از مجرای سیکلوفیلتر (3) مکش می‌گردد، غبار محصولی که به همراه هوا به سیکلوفیلتر راه یافته نیز به محصول جمع‌آوری شده اضافه می‌شود. این سیستم با توجه به باز بودن مدار جریان هوا، برای پردازش مواد غیر انفجاری و حساس به دما مناسب است.

شماتیک آسیاب میکرونیزه UMC1 - مدار باز

مزایای منحصر به فرد خط آسیاب میکرونیزه دارویی


 طراحی بهداشتی (با رعایت الزامات غذا و دارو)
طراحی فشرده و کم جا
ارتفاع کم فیدر تغذیه
مطابق با الزامات ATEX
تمیزکاری سریع و آسان (با قابلیت CIP)
هزینه سرمایه گذاری و نگهداری پایین
کاربری و دسترسی آسان
بدون تولید گرد و غبار
کاربری گسترده
 
 

آسیاب یونیورسال پکصا_آسیاب دارویی_آسیاب شیمیایی