خط میکرونایزر (جت میل) دارویی

دریافت اطلاعات

میکرونایزر تجهیزی نوین، برای خردایش مواد خشک بدون ایجاد هر گونه آلودگی است. این ویژگی منجر به کارآیی مجموعه در تولید فرآورده‌های دارویی می شود؛ چراکه دانه بندی و ویژگی های محصول خروجی کاملاً با الزامات دارویی هم خوانی دارد. کاهش اندازه ذرات، در آسیاب جت میل از طریق جت هوا (گاز) صورت می گیرد؛ بنابرین بحث آلودگی محصول و سایش ابزار منتفی می شود. آسیاب جت میل متقابل، صرف نظر از سختی مواد، توانایی دستیابی به اندازه ذرات 5 تا 200 میکرون را دارد.
در سال های اخیر، تکنولوژی جت میل در کاربری‌های زیادی به کار گرفته شده است. با استفاده از این آسیاب، کاربران نه تنها کیفیت پودرهای خود را بهبود می‌بخشند، بلکه قادر به ورود به زمینه‌های کاری کاملاً جدیدی هستند.
در میکرونایزرهای پکصا، متناسب با محصول تولیدی، ممکن است عملیات خردایش در فشار کم یا زیاد، با گاز بی‌اثر مانند N2 یا با گاز داغ، انجام شود. نازل‌های ویژه، ظرفیت آسیاب را بهبود می‌بخشند و کلاسیفایرهای هوایی پیشرفته به طور همزمان تولید پودرهای ریزتر با توزیع اندازه تیز را میسر می نمایند.
 

  کلید طراحی تجهیزات دارویی

در صنعت داروسازی نیاز به تولید پودر با دانه بندی ریز، به ویژه برای محصولاتی مانند مواد فعال و مواد کمکی (مشابه فرمولاسیون مواد فعال نهایی) وجود دارد؛ این امر استفاده از جت میل متقابل را توجیه می کند. همین موضوع تا حدی در مورد صنایع غذایی نیز صدق می کند. 
جت میل متقابل صنایع دارویی، از جنس استنلس استیل 316L، با ضریب صافی سطح (Ra)، زیر 0.8 میکرون ساخته می شود. همان طور که پیش تر اشاره شد، با توجه به ماهیت خردایش محصولات با جت گازی، آلایندگی و سایش در مورد ابزار خرد کننده مطرح نیست. ساخت این تجهیز مطابق با استانداردهای GMP بوده، که این امر تمیز شدن سریع و کامل تجهیز را در طی فرآیند هر بچ تضمین می کند تا از آلودگی بچ بعدی جلوگیری شده و پارامترهای بهداشتی، فنی و دارویی مورد نیاز تامین شود. اتصال لوله‌ ها و/یا اجزای مجموعه با استفاده از کلمپ های آسان باز شو انجام میشود، که این امر برچیدن سریع تجهیزات را به هدف تمیزکاری ساده می‌کند. قطعات مورد استفاده در ساخت مجموعه، مانند آب بندها، بلبرینگ ها و روان کننده ها با استاندارد دارویی/غذایی انتخاب می شوند.

فرآیند خردایش 

میکرونایزر از تعدادی نازل ویژه (لاوال-Laval) که در بدنه آسیاب تعبیه شده اند تشکیل شده است. جت های گازی از طریق این نازل ها در مرکز محفظه جت میل با هم برخورد می کنند؛ سرعت گاز خروجی از این نازل ها، می تواند به 500 متر بر ثانیه برسد. اغلب هوای فشرده 20 درجه سانتیگراد با فشار 6 بار، به عنوان گاز آسیاب استفاده می شود. مواد ورودی در بستر سیال جت‌های گاز به دام می‌افتند و شتاب می‌گیرند. ذرات در نقطه کانونی جت‌های گازی با یکدیگر برخورد می‌کنند و در نتیجه خرد می‌شوند. هوای حاوی ذرات، به سمت کلاسیفایر هوایی، که توسط یک موتور با سرعت متغیر کنترل می شود، هدایت می گردد. ذرات درشت توسط کلاسیفایر دفع شده و مستقیماً به بستر سیال باز می گردند و چرخه تا دستیابی به دانه بندی مطلوب تکرار می شود.
جت‌میل‌ها، آسیاب‌هایی هستند که برای دستیابی به ریزترین سایز محصول با حداکثر خلوص استفاده می‌شوند. دستیابی به چنین دانه بندی، تنها بواسطه کلاسیفایر هوایی به دست می‌آید. جت میل‌های مارپیچ (Spiral) دارای یک کلاسیفایر هوای ثابت هستند که در محفظه آسیاب ادغام شده است، در حالی که جت میل‌های متقابل به یک کلاسیفایر دینامیک مجهز شده‌اند.
 
 

میکرونایزر: راه حلی منحصربه فرد برای دستیابی به اندازه ذرات 5 تا 200 میکرون.

جت میل متقابل


در این سیستم مواد ورودی (A) وارد هاپر شده، سپس بوسیله اسکرو فیدر (۱) به طور پیوسته و با نرخ مناسب به جت میل (۲) تغذیه می‌شوند. مواد آسیاب شده به سیکلون (۳) هدایت شده، در قسمت تحتانی آن (B) جمع شده و غبار مواد توسط بگ فیلتر جمع آوری و به عنوان محصول در محفظه (B) انباشته می‌شوند. 


کاربری

مواد حساس به دما: تونر، رزین، موم، چربی، مبدل‌های یونی، رنگ ها و رنگدانه‌ها
مواد سخت و ساینده: کاربید سیلیکون، شن و ماسه زیرکن، کوراندوم، فریت‌های شیشه ای، اکسید آلومینیوم و ترکیبات فلزی
مواد بسیار خالص که نیاز به پردازش بدون آلودگی دارند: پودرهای فلورسنت، ژل سیلیکا، سیلیس، فلزات خاص، مواد خام سرامیکی و مواد دارویی
مواد مغناطیسی بر پایه فلزات کمیاب با کارایی بالا: نئودیمیم-آهن-بور و ساماریم-کبالت
 مواد خام معدنی: کائولن، گرافیت، میکا و تالک
مواد کامپوزیتی: آلیاژهای فلزی 
خط مولتی پروسس پکصا_کلاسیفایر_جت میل_پین میل_پکصا_آسیاب