آسیاب یونیورسال

در یک نگاه

اگر به دنبال یک آسیاب همه کاره با قابلیت پردازش مواد مختلف هستید، پاسخ به نیاز شما آسیاب یونیورسال پکصا است. این آسیاب به گونه ای طراحی شده است که برای فرآوری طیف وسیعی از مواد نرم تا مواد با سختی متوسط کاربرد دارد. همان طور که از اسم آن مشخص است، در این آسیاب می توان در یک بدنه ثابت از روتورها یا دیسک های خردایش قابل تعویض استفاده نمود و در نتیجه مزایای چندین آسیاب تخصصی را در یک بدنه فراهم آورد
.

مشخصات آسیاب یونیورسال

امکان بهره برداری برای مواد ورودی تا سختی 3.5imohs
کاربری در صنایع دارویی، شیمیایی، کشاورزی، آرایشی، غذایی، خوراک دام و مواد معدنی
امکان استفاده برای مواد ورودی تا اندازه متوسط ۵۰ میلی متر (آسیاب های بزرگتر امکان کاربری برای ورودی هایی تا ۱۰۰ میلی متر را دارند)
اندازه متوسط خروجی تا 40 میکرون
امکان بهره برداری برای مواد حساس به دما مانند رزین ها (با طراحی ویژه روتور و امکان تولید جریان هوای زیاد و انتخاب محفظه آسیاب بزرگتر از اندازه استاندارد)
 

عملکرد

مواد اولیه از طریق یک تغذیه کننده حجمی به مرکز محفظه آسیاب هدایت می شوند. روتور آسیاب با سرعت زیاد دوران کرده، نیروی گریز از مرکز ایجاد شده به ذرات مواد به سمت محیط خارجی شتاب می دهد. جریان سرعت بالا و رو به خارج ذرات باعث اصابت آنها به پین ها، پره ها، تیغه ها یا المان های دیگر در محیط آسیاب می شود. برخورد ذرات با این المان ها و دیگر ذرات آنها را شکسته و  خرد می نماید. در یک پین میل، ذرات با سایز مورد نظر از محیط دیسک خارج میشوند و به سمت خروجی آسیاب در پایین محفظه جریان می یابند. در دیگر انواع آسیاب، ذرات خرد شده از تیغه ها یا میله ها عبور کرده و به استاتور برخورد می کنند. پس از خروج از آسیاب، ذرات در اثر گرانش سقوط کرده یا توسط یک سیستم انتقال پنوماتیک (هوایی) به فرایند پایین دستی یا محل ذخیره هدایت می شوند.

انتخاب آسیاب

مشخصات و اجزای آسیاب یونیورسال پکصا، از جمله روتور، استاتور، و جنس دستگاه، بر اساس ویژگی های مورد نیاز برای ماده ورودی و محصول نهایی انتخاب میشود. در حین فرایند انتخاب، به طور نزدیک با پکصا همکاری کنید. ممکن است از شما خواسته شود تا مشخصه های هریک از مواد ورودی - از جمله نوع ماده، توزیع دانه بندی ذرات، چگالی انباشته، میزان جریان پذیری، سایندگی، حساسیت به دما، میزان رطوبت یا فرّار بودن، و خورندگی شیمیایی - را اعلام کنید. همچنین باید مشخص بنمایید که هر یک از خروجی های مورد نظر شما بایستی کدامیک از ویژگی ها - مانند توزیع دانه بندی ذرات، چگالی انباشته، و میزان رطوبت یا فرّاریت - را داشته باشند. بدیهی است که این شرکت با داشتن سال ها تجربه در خردایش انواع مختلف مواد در اکثر صنایع قادر است مناسب ترین دستگاه را برای کاربری خاص شما ارائه نماید.
انواع آسیاب یونیورسال